Esmaprotees
Amputeerida võidakse kas terve jäse või osa jäsemest. Alajäseme amputatsioonid – varvas, jalalaba, jalaosa allpoolt või ülevalt põlve, või terve jalg (puusast). Amputatsioon võib kaasta ka puusa. Ülajäseme amputatsioon – sõrm(ed), käelaba, käes osa alt või ülalt poolt küünarliigest, terve käsi (õlast).
Pärast amputatsiooni ja näidustuse olemasolul on soovitav puuduv jäse asendada proteesiga. Igale amputatsiooni läbi teinud patsiendile ei ole proteesi valmistamine näidustatud. Näiteks kui patsiendi kognitiivne seisund ei võimalda proteesiga hakkama saada, patsient ei oska proteesi paigaldada, seda kasutada. Samuti peab patsient olema motiveeritud proteesi kasutamise osas ning näitama üles aktiivsust, olema õppimisvõimeline, saama hakkama proteesi paigaldamisega, kasutamisega, köndi sidumise ja hooldamisega.
Püsiprotees
Püsiproteesi all mõeldakse jäsemeproteesi, mis valmistatakse siis kui on selgus patsiendi aktiivsus, vajaduste ja liikumiskeskkondade osas. Püsiproteesi hüvitamine Eesti Vabariigi kodanikule käib läbi Sotsiaalkindlustusameti. Hüvitise saamiseks peavad olema täidetud vastava aktiivsusgrupi nõuded, peab olema väljastatud isikliku abivahendi kaart ja arstitõend või rehabilitatsioonimeeskonna hinnang.